Przewiew. 12 historii otwartych

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 32,00 zł 32.00
Cena detaliczna: 37,00 zł
ilość egzemplarz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Praca zbiorowa
Kod produktu: 978-83-07-03478-2

Opis

O KSIĄŻCE

Tej wszędzie pełno, tamten ostrożny i nieśmiały. Ten wariat, ale swoje robi. A ta w ruchu i wirze, jak jej włosy. W 12 reportażach i w fotografiach Anny Bedyńskiej spotykamy bardzo różnych ludzi. Czytając książkę, widzimy, że każdy z liderów pisze niepowtarzalną, wyjątkową historię. Ma własny wzór, nie do podrobienia. Ale kiedy już tę różnorodność i niezwykłość wyraźnie zobaczymy, zaczynają wyłaniać się wspólne ślady, wątki, motywy. „Trzeba szerzej otworzyć okna, będzie większy przewiew” – mówi jedna z bohaterek, a wraz z nią podobnie myślą pozostali. Szukają szczelin, wypatrują nowych możliwości, żeby wpuścić do swoich miejsc więcej powietrza, nową energię. Wiedzą, że „nie będzie innego miasta”, innej społeczności, innych mieszkańców, innej Polski i innych Polaków. A jednocześnie pootwierane przez nich okna i większy przewiew stają się szansą, żeby zrobić coś nowego, świeżego, innego. Znane historie uczynić bardziej otwartymi. I robią to. Nowy dom dla dzieci, lepsze ojcostwo, nowa szkoła, inna władza, trudna rozmowa o wspólnej historii i inne umieranie. Biorą się za wszystkie nasze ważne sprawy – od dzieciństwa po śmierć. Robią to, czego nikt inny nie zrobi, rzeczy konieczne i najważniejsze, a jednocześnie powszednie, codzienne...

Katarzyna Czayka-Chełmińska, fragment ze „Słowa wstępnego”

Reporterzy mawiają, że dobro jest mało atrakcyjne jako temat na reportaż, a najtrudniej pisze się o ludziach, którym się udało. Grupa absolwentów Polskiej Szkoły Reportażu oraz jej wykładowca Filip Springer podjęli się tego niełatwego zadania i opowiedzieli o tych, którzy biorą sprawy w swoje ręce i robią coś dla innych. Powstało 12  tekstów o tym, że liczy się podejmowanie wysiłku. Nawet jeśli na końcu jest porażka. Bo najważniejsze to się nie poddawać. Doświadczenie, jak pisał Oskar Wilde, to nazwa, jaką nadajemy naszym błędom. A bez doświadczenia nie ma życia.

Mariusz Szczygieł

Latem 2019 roku dwanaścioro znakomitych reporterek i reporterów ruszyło w Polskę. Efektem tej podróży jest niniejsza książka – portret zbiorowy ludzi, którzy działanie mają we krwi. Są w różnym wieku, mają różne przekonania, mieszkają w małych miastach i niewielkich wsiach, ale łączy ich jedno: przekonanie, że żyje się nie tylko dla siebie. To dlatego prowadzą hospicja i grupy wsparcia, organizują obozy i marsze, wyciągają ręce do osób w potrzebie. Czasem płacą za to wysoką cenę, bywają zniechęceni i zmęczeni. Jak mówi jedna z bohaterek: „Przeszłam w życiu testy, które pokazały mi, że jest we mnie siła, z której nie zdawałam sobie sprawy”. O tej sile jest ta książka.

Olga Gitkiewicz

Zaduch. Ale czasem się zdarza taka koniunkcja planet, wiesz, Merkury wejdzie w fazę Koziorożca czy coś… I po­jawia się szczelina. Wtedy jest szansa, żeby zrobić coś nowego, świeżego, przewiew. Ja znam siebie, znam ludzi, z którymi pracuję. To oni mnie tu trzymają. Są mądrzejsi ode mnie. To nie są osoby z pierwszego rzędu, które by się pchały na afisz, na szkło. Ale już się nauczyłam, żeby stronić od takich, którzy od początku robią świetne wrażenie. Od tych z przekonującą opowieścią. Ci moi tutaj nie mówią za dużo, ale jak już coś powiedzą, to ma to swoją treść, ma swój ciężar. I to nie są recepty na zbawienie świata, bo takich recept nie ma. I to też już wiem. (...) Więc ja bym jej powiedziała, że trzeba się po prostu przyczaić, wypatrywać możliwości. I jak się pojawi szpara w drzwiach, to wsadzać w nią nogę. To wymaga cierpliwości, jest trochę upokarzające, ale w końcu się ta szpara pojawia. I zdobywasz przyczółek, z którego możesz więcej.

Kalina Michocka, liderka,

bohaterka reportażu „A co byś jej powiedziała”

 

Program Liderzy PAFW to jedyny taki program rozwojowy dla liderek i liderów w Polsce. Od 2004 wzięło w nim udział ponad 700 osób. Uczestnicy przez rok biorą udział w debatach, warsztatach, spotkaniach z inspirującymi gośćmi i treningach liderskich. Razem z tutorami, czyli doświadczonymi liderami-doradcami, pracują indywidualnie nad rozwojem swoim i swoich społeczności. 

 

Dane techniczne

Data premiery marzec 2020
Wydanie I
Data wydania 2020
Oprawa zintegrowana
Format 165x230 mm
Liczba stron 200
ISBN 978-83-07-03478-2
biblio.ebookpoint.pl https://biblio.ebookpoint.pl/e_1sgz/przewiew-12-historii-otwartych-praca-zbiorowa/e
ebookpoint.pl https://ebookpoint.pl/ksiazki/przewiew-12-historii-otwartych-praca-zbiorowa,e_1sgz.htm
ibuk.pl https://www.ibuk.pl/fiszka/218718/przewiew-12-historii-otwartych.html
nexto.pl https://www.nexto.pl/ebooki/przewiew_p1162593.xml
swiatksiazki.pl https://woblink.com/ebook/przewiew-12-historii-otwartych-praca-zbiorowa-183582u
legimi.pl https://www.legimi.pl/ebook-przewiew-12-historii-otwartych,b605483.html
virtualo.pl https://virtualo.pl/ebook/przewiew-12-historii-otwartych-i302841/
woblink.pl https://www.swiatksiazki.pl/przewiew-12-historii-otwartych-6647373-e-book.html
publio.pl http://www.publio.pl/przewiew,p463412.html

Polecamy

Busz po polsku Busz po polsku
Cena: 28,00 zł
Człowiek, informacja, społeczeństwo Człowiek, informacja, społeczeństwo
Cena: 5,00 zł 10,00 zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl