O rewolucji

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 44,00 zł 44.00
ilość egzemplarz
dodaj do przechowalni

Opis

Hannah Arendt, urodzona w 1906 roku w Królewcu, studiowała u Husserla, Heideggera i Jaspersa. W 1933 roku wyemigrowała do Francji, w 1940 do USA. Autorka m.in. "Korzeni totalitaryzmu", "Kondycji ludzkiej" i "Eichmanna w Jerozolimie"; uważana za jedną z najbardziej znaczących postaci w filozofii XX wieku.


"O rewolucji" to studium z zakresu historii idei politycznych (I wyd. 1963), dotyczące fenomenu rewolucji w dziejach nowożytnych.


„Nie interesuje nas bowiem w tej książce historia przewrotów rewolucyjnych jako taka, z ich przeszłością, genezą i rozwojem. Jeśli chcemy się dowiedzieć, czym jest rewolucja – z jej ogólnymi konsekwencjami dla człowieka jako istoty politycznej, z jej politycznym znaczeniem dla świata, w którym żyjemy, z jej rolą w dziejach nowożytnych – musimy zwrócić się ku takim momentom dziejów, w których rewolucja pojawiała się w pełnym kształcie i w pewnej ostatecznej formie, sprawiając, że ludzie ulegali jej urokowi zgoła niezależnie od faktu, że do buntu mogły ich popchnąć nadużycia i okrucieństwa władzy albo brak wolności. Innymi słowy, musimy się zwrócić ku Rewolucji Francuskiej i Rewolucji Amerykańskiej i wziąć pod uwagę, że obie one podlegały w początkowych stadiach ludziom, którzy żywili silne przekonanie, iż nie czynią nic innego poza przywracaniem pewnego dawnego porządku rzeczy, zakłóconego i pogwałconego przez despotyzm monarchii absolutnej lub przez nadużycia rządu kolonialnego”.

Hannah Arendt

Dane techniczne

Przekład Mieczysław Godyń
Seria Nowy Sympozjon
Wydanie I
Data wydania 2003
Oprawa miękka
Liczba stron 432

Polecamy

Droga myślowa Martina Heideggera Droga myślowa Martina Heideggera
Cena: 38,00 zł
Proza świata. Esej o mowie Proza świata. Esej o mowie
Cena: 32,00 zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl