Kleopatra + Imperium.Podróż po... + Jeden dzień w starożytnym Rzymie (pakiet )

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 110,00 zł 110.00
Cena detaliczna: 185,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

belka

Jeden dzień w starożytnym Rzymie

Alberto Angela oprowadza czytelników po antycznym Rzymie, opowiadając o codziennym życiu jego mieszkańców. Zwiedzamy Wieczne Miasto w zwykły dzień w 115 roku, za panowania cesarza Trajana, w czasach największej potęgi Imperium Rzymskiego. Wędrówka trwa, godzina po godzinie, od wczesnego ranka do północy.
Spacerujemy zatłoczonymi ulicami, zaglądamy do warsztatów rzemieślniczych, księgarń i łaźni, na Forum Romanum, do amfiteatru i na targ niewolników. Autor otwiera przed nami drzwi zarówno do rezydencji najbogatszych obywateli, jak i do wielopiętrowych bloków, w których żyli ludzie średniozamożni i ubodzy. Dowiadujemy się, jak mieszkali, w co się ubierali, co jedli, jak wyglądały ich codzienne zabiegi higieniczne, gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. Przyglądamy się relacjom społecznym, sprawowaniu kultów religijnych, rozrywkom.

 

Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety.

 Alberto Angela oprowadza nas po największym imperium świata starożytnego, podążając śladem jednej ówczesnej obiegowej monety – sesterca – która przechodzi z rąk do rąk. Wraz ze swymi kolejnymi właścicielami sesterc dociera zarówno do głównych ośrodków cesarstwa, jak i jego prowincjonalnych zakątków – od Brytanii, Hiszpanii i nadreńskiego limesu po Ateny, egipską Aleksandrię oraz azjatycki Efez i Antiochię. Przechodzi przez ręce i legionisty, i właściciela ziemskiego, i bogatego handlarza garum (słynnego sosu rybnego), i chirurga wykonującego niebezpieczną operację, i niewolnika, i kobiety lekkich obyczajów… Wreszcie trafia nawet do samego cesarza, prowadzącego wówczas kampanię wojenną w odległej Mezopotamii.
Dzięki temu zabiegowi czytelnicy mogą zetknąć się z różnymi postaciami i grupami społecznymi tamtej epoki. Mogą poznać ich wygląd, otoczenie, domy, zajęcia, ubiory. Przyjrzeć się relacjom społecznym, rozrywkom, sprawowaniu kultów religijnych, a nawet zabiegom magicznym. Taki jest bowiem główny cel autora – w sposób bardzo przystępny, interesujący i zrozumiały pokazać kulturę i życie codzienne ludzi zamieszkujących starożytne Imperium Rzymskie.
Zrelacjonowana w książce wędrówka sesterca jest oczywiście hipotetyczna, ale całkowicie prawdopodobna, a wszystkie opisy miejsc i ludzi oraz realia ich życia są prawdziwe, oparte na rzetelnych badaniach historycznych i archeologicznych.

 

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

Główną bohaterką tej opowieści jest Kleopatra, ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, kobieta o nieprzeciętnej urodzie, inteligencji i ambicjach, polityk i strateg wojenny, kochanka Cezara i Antoniusza, której niezwykłe i dramatyczne losy pobudzają wyobraźnię ludzi od ponad dwóch tysiącleci. Zdobyła wielką władzę, by na koniec stracić wszystko, lecz jej mit żyje. Znamy ją z szekspirowskich dramatów i hollywoodzkich filmów, stała się symbolem uwodzicielskiej siły, słynne po dziś dzień są sceny jej pierwszego spotkania z Cezarem (48 r. p.n.e.) oraz samobójczej śmierci (30 r. p.n.e.) po bitwie pod Akcjum. Jaka była naprawdę? Jak wyglądał jej świat?

belka

O AUTORZE

Alberto Angela (ur. w 1962 w Paryżu), z wykształcenia paleontolog, z zamiłowania dziennikarz i popularyzator historii, zyskał we Włoszech duży rozgłos jako autor i komentator filmów popularnonaukowych w telewizji RAI, dotyczących prehistorii człowieka oraz dziejów starożytnych. Niektóre z nich stały się podstawą dla opublikowanych następnie książek. Wydany w roku 2007 Jeden dzień w starożytnym Rzymie był już kilkakrotnie wznawiany we Włoszech, został też przetłumaczony na wiele języków europejskich.

Dane techniczne

Przeczytaj fragment https://issuu.com/swczytelnik/docs/angela_jeden_dzien_issu
Tytuł oryginału Una giornata nell’antica Roma. Vita quotidiana, segreti e curiosità; Impero. Viaggio nell'Impero di Roma seguendo una moneta
Przekład Tomasz Kwiecień, Tamara Łozińska, Alina Pawłowska-Zampino
Opracowanie graficzne Katarzyna Konior
Data wydania 2020-2021
biblio.ebookpoint.pl https://biblio.ebookpoint.pl/e_1sgp/jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie-zycie-powszednie-sekrety-ciekawostki-alberto-angela/e
ebookpoint.pl https://ebookpoint.pl/ksiazki/przegrany-thomas-bernhard,e_1sh4.htm
ibuk.pl https://www.ibuk.pl/fiszka/222788/jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie.html
nexto.pl https://www.nexto.pl/ksiazki_i_czasopisma/jeden_dzien_w_starozytnym_rzymie_p1157847.xml
swiatksiazki.pl https://www.swiatksiazki.pl/jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie-zycie-powszednie-sekrety-ciekawostki-6662912-e-book.html
legimi.pl https://www.legimi.pl/ebook-jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie-angela-alberto,b616607.html
virtualo.pl https://virtualo.pl/ebook/jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie-i302760/
woblink.pl https://woblink.com/ebook/jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie-wyd-2-alberto-angela-katarzyna-konior-alina-pawlowska-zampino-187191u
publio.pl http://www.publio.pl/jeden-dzien-w-starozytnym-rzymie-alberto-angela,p509232.html

Polecamy

Neron Neron
Cena: 27,00 zł 35,00 zł
Dzieje Dzieje
Cena: 53,00 zł 63,00 zł
Podróże z Herodotem  Podróże z Herodotem
Cena: 34,00 zł 38,00 zł

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl