Jezioro Dargin (z autografem)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 30,00 zł 30.00
Cena detaliczna: 39,00 zł
ilość egzemplarz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

O KSIĄŻCE

Główny bohater i narrator Jeziora Dargin, najnowszej powieści Wojciecha Chmielewskiego, został właśnie zwolniony z pracy w radiowej redakcji. Po przedwczesnej śmierci przyjaciela postanawia wyjechać na Mazury, by móc psychicznie odpocząć, przemyśleć dotychczasowe życie i swoje obecne położenie. W powracających retrospekcjach porównuje losy przyjaciela i swoje, przygląda się dziejom tej wyjątkowej znajomości, rozmyśla o życiowych ideałach, których wizje wyniósł z romantycznych lektur, a które boleśnie zderzają się z rzeczywistością. Pobyt nad jeziorem przynosi też niespodziewany przełom w jego życiu osobistym. Czy bohater odnajdzie sens w losach przyjaciela i swoich? Czy wracając do Warszawy, będzie gotów zaakceptować życie takim, jakie ono jest?

 

Moim zdaniem Wojciech Chmielewski należy do najzdolniejszych prozaików średniego pokolenia. Tom jego pierwszych opowiadań – Biały bokser, późniejszy – Brzytwa i ostatni – Magiczne światło miasta, ze znakomitą Bajką spod szaletu, dowodzą doskonałego słuchu językowego, zmysłu obserwacji i zainteresowania wyłącznie rzeczywistością, w jakiej żyjemy.       

Kazimierz Orłoś

 

Wody polodowcowego jeziora Dargin, nad które z Warszawy trafić można w trzy, cztery godziny samochodem, na co dzień kołyszą tylko trzciny i żaglówki. Bohatera powieści Wojciecha Chmielewskiego wytrąciły z odrętwienia, pchnęły do podsumowania połowy życia, do odprawienia żałoby. Na jeziorze Dargin nie rozszalał się szkwał, o brzeg uderza mała fala. Frazy i wspomnienia narratora też powracają jak fale, w hipnotyzującym rytmie. Chmielewski uzupełnia ten obraz o małe realia naszego świata, malując je z pokorą średniowiecznego malarza. Z takiej właśnie pokory wyrasta wielka proza.

Wojciech Stanisławski

 

belka

O AUTORZE

Wojciech Chmielewski (ur. 1969), prozaik; z wykształcenia historyk, z zawodu dziennikarz i redaktor w oficynach wydawniczych, z zamiłowania obserwator współczesnego życia społecznego i literackiego. Wydał już kilka książek, w tym w „Czytelniku” zbiór opowiadań Brzytwa i powieść Kawa u Doroty. Za całokształt  dotychczasowej twórczości został w 2017 r. pierwszym laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego. Publikuje też opowiadania, eseje i recenzje w prasie codziennej i czasopismach, pisze słuchowiska dla Teatru Polskiego Radia i prowadzi cykliczny program telewizyjny poświęcony literaturze.

 

Dane techniczne

Przeczytaj fragment https://issuu.com/swczytelnik/docs/chmielewski_jezioro_issu
Opracowanie graficzne Agnieszka Cieślikowska
Wydanie I
Data wydania luty 2021
Oprawa twarda
Format 123x196 mm
Liczba stron 224
ISBN 978-83-07-03498-0
biblio.ebookpoint.pl https://biblio.ebookpoint.pl/e_1yt9/jezioro-dargin-wojciech-chmielewski/e
ebookpoint.pl https://ebookpoint.pl/ksiazki/jezioro-dargin-wojciech-chmielewski,e_1yt9.htm
ibuk.pl https://www.ibuk.pl/szukaj/list/JEZIORO_DARGIN.html
nexto.pl https://www.nexto.pl/ebooki/jezioro_dargin_p1201433.xml
swiatksiazki.pl https://www.swiatksiazki.pl/jezioro-dargin-6727674-ksiazka.html
legimi.pl https://www.legimi.pl/ebook-jezioro-dargin-wojciech-chmielewski,b647086.html
virtualo.pl https://virtualo.pl/ebook/jezioro-dargin-i325433/
woblink.pl https://woblink.com/ebook/jezioro-dargin-wojciech-chmielewski-agnieszka-cie-slikowska-208222u?szukaj=jezioro+dargin&gdzie=ebooks
publio.pl https://www.publio.pl/jezioro-dargin-wojciech-chmielewski,p745532.html

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl