Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety
Alberto Angela
Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety
Impero. Viaggio nell'Impero di Roma seguendo una moneta
przekład: Tamara Łozińska
opracowanie graficzne: Katarzyna Konior
seria: Humanistyka - wydania indywidualne
wydanie I
październik 2019
oprawa miękka ze skrzydełkami
format 145x205 mm
str. 548
ISBN 978-83-07-03453-9

o autorze
Angela Alberto

Alberto Angela (ur. w 1962 r. w Paryżu) – włoski paleontolog, dziennikarz i popularyzator historii. Po studiach na uniwersytetach w Rzymie i w Stanach Zjednoczonych brał udział w badaniach wykopaliskowych na stanowiskach paleozoologicznych i paleoantropologicznych w Afryce i w Azji, m.in. w wąwozie Olduvai w Tanzanii oraz na pustyni Gobi.

Zaangażował się także – początkowo u boku ojca, którym jest znany dziennikarz Piero Angela – w popularyzację wiedzy z zakresu paleobiologii, prehistorii człowieka oraz historii starożytnej. Zyskał dużą popularność we Włoszech jako autor i komentator programów popularnonaukowych w telewizji RAI, takich jak: La straordinaria storia della vita sulla TerraIl Pianeta dei Dinosauri, Passaggio a Nord Ovest. Niektóre z nich stały się podstawą dla opublikowanych następnie przez Angelę książek.

Zarówno Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, tajemnice, ciekawostki, jak i ImperiumPodróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety zostały przyjęte z ogromnym zainteresowaniem przez międzynarodowe grono czytelników. We Włoszech oba tytuły były już kilkakrotnie wznawiane; zostały też przetłumaczone na liczne języki europejskie

inne książki tego autora
Koszyk jest pusty
10,00
György Spiró
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2019 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL