Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Bonavia
cena
33,00 26,40 kup książkę
Dragan Velikić
Bonavia
Bonavia
przekład: Aleksandra Wielemborek
opracowanie graficzne: Lijklema Design. Karolina i Hans Lijklema
seria: Literatura przekładowa - wydania indywidualne
wydanie I
10 kwietnia 2016
oprawa miękka
format 123x197 mm
str. 328
ISBN 978-83-07-03376-1

 

 

Książka Bonavia serbskiego pisarza Dragana Velikicia (ur. 1953), znanego już w Polsce autora powieści Casus Brema i Lufcik, to wielowątkowa, kunsztownie zbudowana i wyciszona proza o życiowych wyborach, poszukiwaniu dla siebie miejsca w świecie i trudnych relacjach między bliskimi osobami. Opowiadając o losach kilkorga mieszkańców dawnej Jugosławii i dzisiejszej Serbii, autor prowadzi czytelnika do Belgradu, Budapesztu, Wiednia i San Francisco. Nie unika odniesień historycznych i politycznych, ale mówi przede wszystkim o sprawach międzyludzkich: o powstawaniu i rozpadzie związków, o niespodziewanych spotkaniach, mijaniu się i odchodzeniu, o potrzebie uczuć i o bolesnej niemożności ich zaspokojenia.

Bonavia to nazwa starego i wytwornego hotelu w Rijece, który odegrał ważną rolę w rodzinnej i osobistej historii Dragana Velikicia. Bona via, czyli „dobrej drogi”, to też życzenie kierowane do tych, którzy wyruszają na wędrówkę, i do tych, którzy odchodzą.

 

 

Książka dostępna w formie e-booka na stronach:

www.publio.pl

www.virtualo.pl

www.nexto.pl

www.ravelo.pl

woblink.com

www.legimi.com
www.bezkartek.pl
www.swiatksiazki.pl
ebook.pl
o autorze
Velikić Dragan

Dragan Velikić (ur. 1953 w Belgradzie) – serbski powieściopisarz, dziennikarz i eseista. W latach 1994–1999 był redaktorem belgradzkiego radia B92. Potem przez kilka lat mieszkał za granicą, m.in. w Budapeszcie, Wiedniu, Monachium i Bremie. Jego artykuły ukazywały się w prasie serbskiej („Vreme”, „Danas”, „Reporter”) oraz niemieckiej („Frankfurter  Allgemeine Zeitung”, „Die Zeit”).

Od czerwca 2005 do listopada 2009 r. pełnił funkcję ambasadora w Wiedniu (najpierw z ramienia Republiki Serbii i Czarnogóry, a od 2006 r.  Republiki Serbii).

W Polsce opublikowano dotychczas dwie jego powieści: Casus Brema (w 2005 r.) i Lufcik (w 2013 r.). Bonavia, mająca już dwa wydania serbskie (w 2012 i 2014 r.), ukazała się także w przekładach m.in. w Niemczech, Chorwacji, Słowenii i na Węgrzech.

Koszyk jest pusty
30,00
Jarosław Iwaszkiewicz
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2019 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL