znajdź książkę
katalog
newsleter
Kryjówka
15,00 zł
cena
Kup książkę
Norman Manea
Kryjówka
Vizuina
przekład: Kazimierz Jurczak
opracowanie graficzne: Maria Drabecka
seria: Nike
wydanie I
2012
oprawa twarda
format 100X150mm
str. 504
ISBN 978-83-07-03287-0

Powieść-niespodzianka. Sensacyjna historia Petera Gaspara, rumuńskiego emigranta w Stanach Zjednoczonych, potomka ocalonych z Holocaustu Żydów, który otrzymuje dziwny list z pogróżkami. Policja podejrzewa, że autorem listu jest ktoś ze środowiska skrajnie prawicowych sympatyków przedwojennej Żelaznej Gwardii i admiratorów wybitnego intelektualisty Dimy. Gaspar pewnego dnia znika, a jego przyjaciel, profesor Gora na próżno szuka klucza do całej historii. W narracji nie zabraknie miejsca dla obsesyjnej miłości do pięknej kobiety, niebezpiecznych związków z urodziwymi, inteligentnymi i piekielnie niebezpiecznymi studentkami oraz … ataku na World Trade Center. 

Norman Manea (ur. 1936) rumuński pisarz żydowskiego pochodzenia, profesor kultury europejskiej Francis Flournoy, pisarz rezydent w Bard College w Nowym Jorku. Autor opowiadań i esejów zajmujących się tematyką holocaustu, codziennym życiem w kraju komunistycznym i banicją. Uznany za jednego z najbardziej uzdolnionych i oryginalnych pisarzy swojego pokolenia. 

Na język polski przetłumaczono: Październik, godzina ósma (2000), O klownach. Dyktator i Artysta (2001) i Powrót chuligana (2009).

inne książki tego autora
polecamy
Koszyk jest pusty
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2017 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij