Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Cesarz, Heban, Imperium, Podróże z Herodotem   (pakiet)
cena
145,00 107,30 kup książkę
Ryszard Kapuściński
Cesarz, Heban, Imperium, Podróże z Herodotem (pakiet)
opracowanie graficzne: Przemek Dębowski
seria: Ryszard Kapuściński
wydanie .
2016-2017
oprawa twarda
format 125x195mm
ISBN .

W pakiecie:
Cesarz , Heban, Imperium, Podróże z HerodotemCesarz.  Jeden z największych bestsellerów światowych. Przedmiotem reportażu-powieści są ludzie dworu cesarza Etiopii Hajle Sellasje zmarłego w 1975 roku. Ukazując ich służalczość, lizusostwo, strach, pazerność, uległość oraz walkę o względy władcy, Kapuściński w mistrzowski sposób przedstawia ponure kulisy jego panowania. Książka ma uniwersalny charakter, obnaża mechanizmy władzy nie tylko politycznej. "Cesarzem" Ryszard Kapuściński rozpoczął karierę międzynarodową i nadał reportażowi wymiar literacki. 

Heban  to złożona z wielu fascynujących wątków, nowoczesna powieść-relacja z „ekspedycji” w głąb Czarnego Kontynentu, ukazująca Afrykę u progu XXI wieku, Afrykę rozdzieraną wojnami, głodem, epidemiami i korupcją. 

Imperium to bodaj najwybitniejsze dokonanie indywidualnego, pełnego inwencji stylu reportażu Kapuścińskiego, będącego niedościgłym wzorem dla największych dziennikarzy dzisiejszych czasów; ukazuje uchwycony na gorąco, w pełnych wielorakich znaczeń przybliżeniach, proces rozpadu Związku Radzieckiego – ostatniego imperium kończącego się stulecia.

 

Podróże z Herodotem.  Ryszard Kapuściński wysoko cenił dzieło Herodota i to właśnie on zauważył, że "[...] Herodot był przede wszystkim pierwszym, wspaniałym reporterem....".

inne książki tego autora
Koszyk jest pusty
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2018 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL