Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Okupowanej Warszawy dzień powszedni
cena
30,00 24,00 kup książkę
Tomasz Szarota
Okupowanej Warszawy dzień powszedni
opracowanie graficzne: Maria Drabecka
seria: Humanistyka - wydania indywidualne
wydanie IV popr. i uzup.
2010
oprawa twarda
format 170x240 mm
str. 572
ISBN 978-83-07-03239-9

Ta książka nie wymaga rekomendacji, choć od jej poprzedniego wydania minęły 22 lata. W księgarniach jest już nowa edycja "Okupowanej Warszawy dnia powszedniego" prof. Tomasza Szaroty, fundamentalnej pracy o życiu codziennym stolicy w czasie II wojny.
Po raz pierwszy ukazała się nakładem Czytelnika w 1973 r. Wznawiano ją dwukrotnie - w latach 1978 i 1988, wydano też w RFN. Dla osób zainteresowanych II wojną, a także przeszłością Warszawy, jest jedną z najważniejszych lektur.

Okupowanej Warszawy dzień powszedni to obraz życia w mieście od końca września 1939 r. do lipca 1944 r. Prof. Szarota z Instytutu Historii PAN, znawca dziejów niemieckiej okupacji w Europie, opisuje, jak najeźdźcy potraktowali Warszawę i jej mieszkańców, którym za byle przewinienie - np. nadmierne zużycie prądu - zagrozili karą śmierci. Zmienili nazwy wielu ulic, wydzielili dzielnice dla Niemców i Żydów, wprowadzili nocną godzinę policyjną, a w dzień urządzali łapanki. Z książki dowiadujemy się, jak w tych warunkach radzili sobie warszawiacy - od inteligencji, poprzez robotników i drobnomieszczaństwo, do ludzi z marginesu

Tomasz Urzykowski, gazeta.pl

Koszyk jest pusty
10,00
György Spiró
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2019 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL