Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Wydarzenia
Zapraszamy do Krakowa na Targi Książki i spotkanie z Sachą Batthyanym
  • Zapraszamy do Krakowa na Targi Książki i spotkanie z Sachą Batthyanym

26 października 2017 | targi

.

 

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

26 - 29 października 2017

 

Międzynarodowe Centrum  Targowo-Kongresowe 
EXPO Kraków

ul. Galicyjska 9 (boczna od ul. Centralnej)

 

Godziny otwarcia:

26.10.br. -  godz. 10.00- 17.00

27-28.10.br. -  godz. 10.00-19.00

29.10. br. - 10.00-17.00

 

Stoisko B 20

 

 

 

Zapraszamy na dyskusję wokół Rechnitz z udziałem Sachy Batthyanyego, autora książki A co ja mam z tym wspólnego? i Moniki Muskały,  tłumaczki, dramatopisarki, autorki książki Między Placem Bohaterów a Rechnitz. Dyskusję poprowadzi Janusz Margański.

 

27 października, godz. 18.30

Festiwal Conrada, Centrum Festiwalowe

Pałac Czeczotki, Św. Anny 2

 

Sacha Batthyany A co ja mam z tym wspólnego? Zbrodnia popełniona w marcu 1945. Dzieje mojej rodziny

Przekład Emilia Bielicka

Pod koniec marca 1945 roku hrabina Margit Thyssen-Batthyany urządza w pałacu w Rechnitz w Austrii przyjęcie pożegnalne dla miejscowego kierownictwa NSDAP, SS i Gestapo. W jego trakcie niektórzy goście wychodzą z pałacu, by rozstrzelać żydowskich robotników, przetrzymywanych w pobliżu.
Ponad 60 lat później informacja o tamtej zbrodni dociera do kuzyna hrabiny, młodego dziennikarza z Zurychu, Sachy Batthyany’ego. – A co ty masz z tym wspólnego? – pyta go pisarz Maxim Biller. Batthyany, szukając odpowiedzi, zagłębia się w historię swego rodu: udaje się na dawne Węgry, przemierza syberyjskie gułagi, w Buenos Aires spotyka ocalałą więźniarkę Auschwitz. Odkrywa tajemnicę, która odmieni jego poglądy.

Czy minione pokolenia mają wpływ na nasze życie? Czy wszyscy jesteśmy wojennymi wnukami? A przecież uważaliśmy się za ludzi nowoczesnych i niezależnych.

Książka Sachy Batthyany’ego to niezwykła historia rodziny, panorama Europy Środkowej, a zarazem psychogram pewnego pokolenia.

Sacha Batthyany (ur. 1973) – potomek starego węgierskiego rodu; socjolog i dziennikarz, redaktor m.in. „Neue Zürcher Zeitung”, wykładowca w Szwajcarskiej Szkole Dziennikarstwa, autor reportaży dla „Tages-Anzeiger” i „Süddeutsche Zeitung”.Pozostałe aktualności: października 2017

Koszyk jest pusty
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2018 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL