Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Wydarzenia
  • "Chrząszcze" w stoisku Krytyki Politycznej. Literacki Sopot

17 sierpnia 2017 | festiwal

.

Na festiwalu Literacki Sopot będzie można kupić w promocyjnej cenie powieść Diego Vargasa Gaete Chrząszcze na wyginięciu.

 

Targi Książki, pl. Przyjaciół Sopotu

17-19 sierpnia, godz.  11.00 - 20.00

Stoisko Krytyki Politycznej

 

Program festiwalu Literacki Sopot:

http://literackisopot.pl/wydarzenia/data/17

 

Diego Vargas Gaete Chrząszcze na wyginięciu

Przekład Magdalena Antosz

Powieść o skomplikowanych losach chilijskich rodzin i ponurej historii państwa jest jak wielka matrioszka, z której wyłaniają się różne historie, odrębne, a jednak tworzące jeden wszechświat. To również obraz miasta zbudowanego na gruzach i przemocy, miasta dwóch kultur. Krzyżują się tu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Jak w kalejdoskopie przeplatają losy młodej lekkoatletki o niemieckim pochodzeniu i historia Julio Mellado o indiańskich korzeniach. Łączy ich potworna tajemnica ukryta w murach pewnej niemieckiej szkoły na południu Chile założonej przez potomków niemieckich imigrantów, których dzieło kontynuowali zbiegli z Europy po II wojnie światowej naziści.

Diego Vargas Gaete (ur. 1975) – chilijski pisarz, stypendysta Fundacji Pabla Nerudy i Szkoły Pisarskiej im. Ricarda Rojasa na Uniwersytecie Buenos Aires. Czterokrotnie otrzymał stypendium literackie w konkursach chilijskiego Ministerstwa Kultury. AutorEl increíble señor Galgo i prezentowanych Chrząszczy na wyginięciu.

Książka została uznana przez chilijskie Stowarzyszenie Krytyków Sztuki za najlepszą powieść 2016 roku.Koszyk jest pusty
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2018 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL