Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Wydarzenia
Jon McGregor nominowany do Bookera 2017
  • Jon McGregor nominowany do Bookera 2017

27 lipca 2017 | nagroda

.

 

Wśród 13 autorów nominowanych do The Man Booker Prize jest Jon McGregor za książkę "Rezervoir 13”. Powieść “Zbiornik 13” w tłumaczeniu Jolanty Kozak ukaże się w “Czytelniku”.
13 września zostanie ogłoszona lista sześciu finałowych książek zakwalifikowanych do ostatniego etapu. Laureata jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie poznamy 17 października br.

 

http://themanbookerprize.com/news/man-booker-prize-2017-longlist-announced

 

Jeszcze do kupienia powieść Jona McGregora "Nawet psy" w promocyjnej cenie.

Zapraszamy do wydawnictwa i do naszej księgarni internetowej.

 

Jon McGregor Nawet psy
Przekład Jolanta Kozak

Jon McGregor (ur. 1976) uważany jest za pisarza ogromnie utalentowanego i rokującego wielkie nadzieje. Wszystkie trzy napisane przez niego dotychczas powieści nominowane były do Bookera, najważniejszej nagrody literackiej Wielkiej Brytanii.
Nawet psy (2010) to świetnie skonstruowana, nowoczesna wielowątkowa powieść, poruszająca trudne współczesne problemy: narkomanię, bezdomność, nieradzenie sobie z życiem. W przejmujących okolicznościach poznajemy losy kilku mieszkańców miasta w północnej Anglii - Roberta, Danne'ego, Stev'a, Heather, Laury. To przeważnie narkomani, których egzystencja sprowadza się do zdobywania kolejnych życiodajnych działek. Cała opowieść jest niezwykle dramatyczna, chwilami nawet drastyczna, kiedy bohaterowie McGregora muszą się zmierzyć ze stanem „na głodzie”, ale humanistyczny wymiar książki w połączeniu z doskonałym warsztatem pisarskim sprawiają, że mamy do czynienia z prawdziwym wydarzeniem literackim.Pozostałe aktualności: lipca 2017

Koszyk jest pusty
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2018 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL