Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
znajdź książkę
katalog
newsleter
Wydarzenia
  • Siegfried Lenz

28 września 2011 | nagroda

Siegfried Lenz honorowym obywatelem Ełku

Uroczyste nadanie Siegfriedowi Lenzowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Ełku odbędzie się 18 października br. na specjalnej sesji Rady Miejskiej. To pierwszy takie wyróżnienie w powojennej historii miasta

Ełk pragnie w ten sposób docenić zarówno publicystyczne, jak i literackie zaangażowanie pisarza na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego. Pojednanie narodów polskiego i niemieckiego od lat leży pisarzowi na sercu. 

Siegfried Lenz urodził się 17 marca 1926 roku w Ełku. Jest jednym z najważniejszych żyjących niemieckich prozaików, autorem powieści, opowiadań, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Światowy rozgłos przyniosła mu powieść Lekcja niemieckiego. Na język polski przetłumaczone zostały też m.in.: Muzeum Ziemi Ojczystej, Biuro rzeczy znalezionych, Występy gościnne. Autor jest laureatem Nagrody Goethego oraz Nagrody Pokojowej Księgarzy Niemieckich.
Pozostałe aktualności: września 2011

Koszyk jest pusty
strona główna nowości zapowiedzi księgarnia wydarzenia kontakt dla autorów polityka prywatności mapa serwisu
Copyright © SW Czytelnik 2006 - 2019 | Projekt graficzny Maria Drabecka | Wykonanie: YELLOWTEAM.PL